Vishay Dale WSL2816R0180DEH
Part No.:
WSL2816R0180DEH
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL2816R0180DEH.pdf
Description:
RES 0.018 OHM 0.5% 2W 2816
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
WSL
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
18 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
2W
Composition:
Metal Element
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
2816
Size / Dimension:
0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order WSL2816R0180DEH on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL2816R0180DEH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL2816R0180DEH?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WSL2816R0180DEH
Part Number WSL2816R0180DEH
Manufacturer Vishay Dale
Series WSL
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 18 mOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2816
Size / Dimension 0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)