Vishay Dale WSL2816R0100FTH
Part No.:
WSL2816R0100FTH
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL2816R0100FTH.pdf
Description:
RES 0.01 OHM 1% 2W 2816
Series:
WSL
Package/Case:
Nonstandard
Resistance:
10 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Ratings:
2816
Size / Dimension:
0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order WSL2816R0100FTH on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL2816R0100FTH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL2816R0100FTH?
Image WSL2816R0100FTH
Part Number WSL2816R0100FTH
Manufacturer Vishay Dale
Series WSL
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 10 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2816
Size / Dimension 0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)