Vishay Dale WSL2512R2800FTB
Part No.:
WSL2512R2800FTB
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL2512R2800FTB.pdf
Description:
RES 0.28 OHM 1% 1W 2512
Resistance:
280 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order WSL2512R2800FTB on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL2512R2800FTB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL2512R2800FTB?
Image WSL2512R2800FTB
Part Number WSL2512R2800FTB
Product Status Active
Resistance 280 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)