Vishay Dale WSL2512R1800FTB
Part No.:
WSL2512R1800FTB
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL2512R1800FTB.pdf
Description:
RES 0.18 OHM 1% 1W 2512
Resistance:
180 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order WSL2512R1800FTB on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL2512R1800FTB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL2512R1800FTB?
Image WSL2512R1800FTB
Part Number WSL2512R1800FTB
Product Status Active
Resistance 180 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)