Vishay Dale WSL2512R0220FEK
Part No.:
WSL2512R0220FEK
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL2512R0220FEK.pdf
Description:
RES 0.022 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
WSL
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
22 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Element
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order WSL2512R0220FEK on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL2512R0220FEK price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL2512R0220FEK?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WSL2512R0220FEK
Part Number WSL2512R0220FEK
Manufacturer Vishay Dale
Series WSL
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Bulk
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 22 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)