Vishay Dale WSL2512R0210FEK
Part No.:
WSL2512R0210FEK
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL2512R0210FEK.pdf
Description:
RES 0.021 OHM 1% 1W 2512
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
21 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order WSL2512R0210FEK on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL2512R0210FEK price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL2512R0210FEK?
Image WSL2512R0210FEK
Part Number WSL2512R0210FEK
Package/Case 2512 (6432 Metric)
Packaging Bulk
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 21 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2512
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)