Vishay Dale WSL2010R0470FEK
Part No.:
WSL2010R0470FEK
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL2010R0470FEK.pdf
Description:
RES 0.047 OHM 1% 1/2W 2010
Resistance:
47 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order WSL2010R0470FEK on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL2010R0470FEK price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL2010R0470FEK?
Image WSL2010R0470FEK
Part Number WSL2010R0470FEK
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 47 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)