Vishay Dale WSL2010R0250JTB
Part No.:
WSL2010R0250JTB
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL2010R0250JTB.pdf
Description:
RES 0.025 OHM 5% 1/2W 2010
Resistance:
25 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order WSL2010R0250JTB on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL2010R0250JTB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL2010R0250JTB?
Image WSL2010R0250JTB
Part Number WSL2010R0250JTB
Manufacturer Vishay Dale
Series WSL
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 25 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)