Vishay Dale WSL2010R0200DEB
Part No.:
WSL2010R0200DEB
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL2010R0200DEB.pdf
Description:
RES 0.02 OHM 0.5% 1/2W 2010
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
20 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order WSL2010R0200DEB on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL2010R0200DEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL2010R0200DEB?
Image WSL2010R0200DEB
Part Number WSL2010R0200DEB
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 20 mOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)