Vishay Dale WSL2010R0180FTB
Part No.:
WSL2010R0180FTB
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL2010R0180FTB.pdf
Description:
RES 0.018 OHM 1% 1/2W 2010
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
18 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order WSL2010R0180FTB on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL2010R0180FTB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL2010R0180FTB?
Image WSL2010R0180FTB
Part Number WSL2010R0180FTB
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 18 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)