Vishay Dale WSL2010R0150DEA18
Part No.:
WSL2010R0150DEA18
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL2010R0150DEA18.pdf
Description:
RES 0.015 OHM 0.5% 1W 2010
Series:
WSL-HP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
15 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order WSL2010R0150DEA18 on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL2010R0150DEA18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL2010R0150DEA18?
Image WSL2010R0150DEA18
Part Number WSL2010R0150DEA18
Manufacturer Vishay Dale
Series WSL-HP
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 15 mOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)