Vishay Dale WSL2010R0130FEK
Part No.:
WSL2010R0130FEK
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL2010R0130FEK.pdf
Description:
RES 0.013 OHM 1% 1/2W 2010
Resistance:
13 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order WSL2010R0130FEK on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL2010R0130FEK price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL2010R0130FEK?
Image WSL2010R0130FEK
Part Number WSL2010R0130FEK
Manufacturer Vishay Dale
Series WSL
Package/Case 2010 (5025 Metric)
Packaging Bulk
Product Status Discontinued at Digi-Key
Resistance 13 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 2010
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)