Vishay Dale WSL2010R0120FEK
Part No.:
WSL2010R0120FEK
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL2010R0120FEK.pdf
Description:
RES 0.012 OHM 1% 1/2W 2010
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
WSL
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Resistance:
12 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Element
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order WSL2010R0120FEK on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL2010R0120FEK price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL2010R0120FEK?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WSL2010R0120FEK WSL2010R0120FEK18
Part Number WSL2010R0120FEK WSL2010R0120FEK18
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series WSL WSL
Package/Case 2010 (5025 Metric) 2010 (5025 Metric)
Packaging Bulk Bulk
Product Status Discontinued at Digi-Key Discontinued at Digi-Key
Resistance 12 mOhms 12 mOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Metal Element Metal Element
Temperature Coefficient ±75ppm/°C ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 2010 2010
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm) 0.035" (0.89mm)