Vishay Dale WSL1206R0670FTB
Part No.:
WSL1206R0670FTB
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL1206R0670FTB.pdf
Description:
RES 0.067 OHM 1% 1/4W 1206
Resistance:
67 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order WSL1206R0670FTB on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL1206R0670FTB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL1206R0670FTB?
Image WSL1206R0670FTB
Part Number WSL1206R0670FTB
Product Status Active
Resistance 67 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)