Vishay Dale WSL1206R0330FTB
Part No.:
WSL1206R0330FTB
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL1206R0330FTB.pdf
Description:
RES 0.033 OHM 1% 1/4W 1206
Series:
WSL
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
33 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order WSL1206R0330FTB on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL1206R0330FTB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL1206R0330FTB?
Image WSL1206R0330FTB
Part Number WSL1206R0330FTB
Manufacturer Vishay Dale
Series WSL
Package/Case -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 33 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)