Vishay Dale WSL1206R0200DEB
Part No.:
WSL1206R0200DEB
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL1206R0200DEB.pdf
Description:
RES 0.02 OHM 0.5% 1/4W 1206
Series:
WSL
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
20 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
Datasheet:
1. How to order WSL1206R0200DEB on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL1206R0200DEB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL1206R0200DEB?
Image WSL1206R0200DEB
Part Number WSL1206R0200DEB
Manufacturer Vishay Dale
Series WSL
Package/Case -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 20 mOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Element
Features Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)