Vishay Dale WSL0603R0200DEB
Part No.:
WSL0603R0200DEB
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudWSL0603R0200DEB.pdf
Description:
RES 0.02 OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
WSL
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
20 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Composition:
Metal Element
Features:
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±110ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max):
0.021" (0.53mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order WSL0603R0200DEB on Chuangxin Cloud?
3. Are the WSL0603R0200DEB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WSL0603R0200DEB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WSL0603R0200DEB WSL0603R0200DEB18
Part Number WSL0603R0200DEB WSL0603R0200DEB18
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale
Series WSL WSL
Package/Case 0603 (1608 Metric) 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 20 mOhms 20 mOhms
Tolerance ±0.5% ±0.5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Metal Element Metal Element
Temperature Coefficient ±110ppm/°C ±110ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 170°C -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package AEC-Q200 AEC-Q200
Ratings 0603 0603
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm) 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) 0.021" (0.53mm) 0.021" (0.53mm)