AirBorn, Inc. WRF100SAD9JL
Part No.:
WRF100SAD9JL
Manufacturer:
AirBorn, Inc.
Category:
Headers, Receptacles, Female Sockets
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudWRF100SAD9JL.pdf
Description:
MOTORS & SOLENOIDS
Manufacturer:
AirBorn, Inc.
Series:
W
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle
Contact Type:
Female Socket
Style:
Board to Board
Number of Positions:
100
Number of Positions Loaded:
All
Pitch - Mating:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing - Mating:
0.100" (2.54mm)
Mounting Type:
Through Hole
Termination:
Solder
Fastening Type:
Push-Pull
Contact Finish - Mating:
Gold
Contact Finish Thickness - Mating:
Insulation Color:
Gray
Insulation Height:
0.534" (13.56mm)
Contact Length - Post:
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature:
-65°C ~ 125°C
Material Flammability Rating:
Mated Stacking Heights:
Ingress Protection:
Features:
Jackscrews
Current Rating (Amps):
5A
Datasheet:
1. How to order WRF100SAD9JL on Chuangxin Cloud?
3. Are the WRF100SAD9JL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WRF100SAD9JL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WRF100SAD9JL.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WRF100SAD9JL
Part Number WRF100SAD9JL
Manufacturer AirBorn, Inc.
Series W
Packaging Bulk
Product Status Active
Connector Type Receptacle
Contact Type Female Socket
Style Board to Board
Number of Positions 100
Number of Positions Loaded All
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Number of Rows 4
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Termination Solder
Fastening Type Push-Pull
Contact Finish - Mating Gold
Insulation Color Gray
Insulation Height 0.534" (13.56mm)
Contact Length - Post 0.140" (3.56mm)
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Material Flammability Rating -
Mated Stacking Heights -
Ingress Protection -
Features Jackscrews
Current Rating (Amps) 5A