WPN4020H4R7MT.pdf
WPN4020H4R7MT.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WPN4020H4R7MT.
| Image | |
| Part Number | WPN4020H4R7MT |
| Manufacturer | Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. |
| Series | WPN |
| Package/Case | Nonstandard |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 4.7 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 2.85 A |
| Current - Saturation (Isat) | 4.9A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 108mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 17MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) |