Rohm Semiconductor VS3V3BB1FST27N
Part No.:
VS3V3BB1FST27N
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
TVS Diodes
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
Chuangxin CloudVS3V3BB1FST27N.pdf
Description:
TVS DIODE 3.3VWM 7.6VC SMD0402
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
7.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
38W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMD0402
Datasheet:
1. How to order VS3V3BB1FST27N on Chuangxin Cloud?
3. Are the VS3V3BB1FST27N price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VS3V3BB1FST27N?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VS3V3BB1FST27N
Part Number VS3V3BB1FST27N
Manufacturer Rohm Semiconductor
Package/Case 2-SMD, No Lead
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 7.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 38W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)