Rohm Semiconductor VS26VUA1VWMTR
Part No.:
VS26VUA1VWMTR
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
TVS Diodes
Package:
2-SMD, Flat Leads
Datasheet:
Chuangxin CloudVS26VUA1VWMTR.pdf
Description:
26V 200W, COMPACT AND HIGHLY REL
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
28.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.8A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PMDE
Datasheet:
1. How to order VS26VUA1VWMTR on Chuangxin Cloud?
3. Are the VS26VUA1VWMTR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VS26VUA1VWMTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VS26VUA1VWMTR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VS26VUA1VWMTR
Part Number VS26VUA1VWMTR
Manufacturer Rohm Semiconductor
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 28.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.8A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature 150°C (TJ)