Amphenol Anytek VP0385850000G
Part No.:
VP0385850000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudVP0385850000G.pdf
Description:
TERM BLK 3P SIDE ENT 12.7MM PCB
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
VP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.500" (12.70mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
65 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
6-20 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screw - Rising Cage Clamp
Features:
Interlocking (Side)
Color:
Gray
Datasheet:
1. How to order VP0385850000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the VP0385850000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VP0385850000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VP0385850000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VP0385850000G
Part Number VP0385850000G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series VP
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 3
Pitch 0.500" (12.70mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 65 A
Voltage 300 V