Amphenol Anytek VL28B1510000G
Part No.:
VL28B1510000G
Datasheet:
Chuangxin CloudVL28B1510000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 28POS 90DEG 2.5MM
Number of Positions:
28
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
4 A
Voltage - UL:
125 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order VL28B1510000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the VL28B1510000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VL28B1510000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VL28B1510000G.
Image VL28B1510000G
Part Number VL28B1510000G
Number of Positions 28
Positions Per Level 14
Number of Levels 2
Pitch 0.098" (2.50mm)
Header Orientation 90°, Right Angle
Voltage - IEC -
Current - UL 4 A
Voltage - UL 125 V
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C