Amphenol Anytek VL28B1500000G
Part No.:
VL28B1500000G
Datasheet:
Chuangxin CloudVL28B1500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 28POS VERT 2.5MM
Number of Positions:
28
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Current - UL:
4 A
Voltage - UL:
125 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order VL28B1500000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the VL28B1500000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VL28B1500000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VL28B1500000G.
Image VL28B1500000G
Part Number VL28B1500000G
Number of Positions 28
Positions Per Level 14
Number of Levels 2
Pitch 0.098" (2.50mm)
Voltage - IEC -
Current - UL 4 A
Voltage - UL 125 V
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C