Vishay Vitramon VJ2225A561JXEAT
Part No.:
VJ2225A561JXEAT
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ2225A561JXEAT.pdf
Description:
CAP CER 560PF 500V C0G/NP0 2225
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Package / Case:
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:
0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order VJ2225A561JXEAT on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ2225A561JXEAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ2225A561JXEAT?
Image VJ2225A561JXEAT
Part Number VJ2225A561JXEAT
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 560 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Size / Dimension 0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)