Vishay Vitramon VJ1812Y472KXPAT5Z
Part No.:
VJ1812Y472KXPAT5Z
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812Y472KXPAT5Z.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 250V X7R 1812
Series:
VJ HVArc Guard™
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812Y472KXPAT5Z on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812Y472KXPAT5Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y472KXPAT5Z?
Image VJ1812Y472KXPAT5Z
Part Number VJ1812Y472KXPAT5Z
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ HVArc Guard™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)