Vishay Vitramon VJ1812Y334KBPAT4X
Part No.:
VJ1812Y334KBPAT4X
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812Y334KBPAT4X.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1812
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ OMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order VJ1812Y334KBPAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812Y334KBPAT4X price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y334KBPAT4X?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VJ1812Y334KBPAT4X
Part Number VJ1812Y334KBPAT4X
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ OMD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)