Vishay Vitramon VJ1812Y333JBPAT4X
Part No.:
VJ1812Y333JBPAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812Y333JBPAT4X.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1812
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812Y333JBPAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812Y333JBPAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y333JBPAT4X?
Image VJ1812Y333JBPAT4X
Part Number VJ1812Y333JBPAT4X
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)