Vishay Vitramon VJ1812Y331JBRAT4X
Part No.:
VJ1812Y331JBRAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812Y331JBRAT4X.pdf
Description:
CAP CER 330PF 1.5KV X7R 1812
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812Y331JBRAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812Y331JBRAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y331JBRAT4X?
Image VJ1812Y331JBRAT4X
Part Number VJ1812Y331JBRAT4X
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)