Vishay Vitramon VJ1812Y331JBBAT4X
Part No.:
VJ1812Y331JBBAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812Y331JBBAT4X.pdf
Description:
CAP CER 330PF 100V X7R 1812
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812Y331JBBAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812Y331JBBAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y331JBBAT4X?
Image VJ1812Y331JBBAT4X
Part Number VJ1812Y331JBBAT4X
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)