Vishay Vitramon VJ1812Y224KBCAT4X
Part No.:
VJ1812Y224KBCAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812Y224KBCAT4X.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 200V X7R 1812
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812Y224KBCAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812Y224KBCAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y224KBCAT4X?
Image VJ1812Y224KBCAT4X
Part Number VJ1812Y224KBCAT4X
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)