Vishay Vitramon VJ1812Y222JBCAT4X
Part No.:
VJ1812Y222JBCAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812Y222JBCAT4X.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 200V X7R 1812
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812Y222JBCAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812Y222JBCAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y222JBCAT4X?
Image VJ1812Y222JBCAT4X
Part Number VJ1812Y222JBCAT4X
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)