Vishay Vitramon VJ1812Y152JBFAT4X
Part No.:
VJ1812Y152JBFAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812Y152JBFAT4X.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 2KV X7R 1812
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812Y152JBFAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812Y152JBFAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y152JBFAT4X?
Image VJ1812Y152JBFAT4X
Part Number VJ1812Y152JBFAT4X
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)