Vishay Vitramon VJ1812Y102JBEAT4X
Part No.:
VJ1812Y102JBEAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812Y102JBEAT4X.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 500V X7R 1812
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812Y102JBEAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812Y102JBEAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y102JBEAT4X?
Image VJ1812Y102JBEAT4X
Part Number VJ1812Y102JBEAT4X
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)