Vishay Vitramon VJ1812A680KBRAT4X
Part No.:
VJ1812A680KBRAT4X
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812A680KBRAT4X.pdf
Description:
CAP CER 68PF 1.5KV NP0 1812
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ OMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order VJ1812A680KBRAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812A680KBRAT4X price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A680KBRAT4X?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VJ1812A680KBRAT4X
Part Number VJ1812A680KBRAT4X
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ OMD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 68 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)