Vishay Vitramon VJ1812A680KBFAT4X
Part No.:
VJ1812A680KBFAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812A680KBFAT4X.pdf
Description:
CAP CER 68PF 2KV NP0 1812
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812A680KBFAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812A680KBFAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A680KBFAT4X?
Image VJ1812A680KBFAT4X
Part Number VJ1812A680KBFAT4X
Product Status Active
Capacitance 68 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)