Vishay Vitramon VJ1812A560JBLAT4X
Part No.:
VJ1812A560JBLAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812A560JBLAT4X.pdf
Description:
CAP CER 56PF 630V NP0 1812
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812A560JBLAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812A560JBLAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A560JBLAT4X?
Image VJ1812A560JBLAT4X
Part Number VJ1812A560JBLAT4X
Product Status Active
Capacitance 56 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)