Vishay Vitramon VJ1812A470KBHAT4X
Part No.:
VJ1812A470KBHAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812A470KBHAT4X.pdf
Description:
CAP CER 47PF 3KV NP0 1812
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812A470KBHAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812A470KBHAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A470KBHAT4X?
Image VJ1812A470KBHAT4X
Part Number VJ1812A470KBHAT4X
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)