Vishay Vitramon VJ1812A391JBGAT4X
Part No.:
VJ1812A391JBGAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812A391JBGAT4X.pdf
Description:
CAP CER 390PF 1KV NP0 1812
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812A391JBGAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812A391JBGAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A391JBGAT4X?
Image VJ1812A391JBGAT4X
Part Number VJ1812A391JBGAT4X
Product Status Active
Capacitance 390 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)