Vishay Vitramon VJ1812A330JBHAT4X
Part No.:
VJ1812A330JBHAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812A330JBHAT4X.pdf
Description:
CAP CER 33PF 3KV NP0 1812
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812A330JBHAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812A330JBHAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A330JBHAT4X?
Image VJ1812A330JBHAT4X
Part Number VJ1812A330JBHAT4X
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)