Vishay Vitramon VJ1812A271KBAAT4X
Part No.:
VJ1812A271KBAAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812A271KBAAT4X.pdf
Description:
CAP CER 270PF 50V NP0 1812
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812A271KBAAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812A271KBAAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A271KBAAT4X?
Image VJ1812A271KBAAT4X
Part Number VJ1812A271KBAAT4X
Product Status Active
Capacitance 270 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)