Vishay Vitramon VJ1812A271JBEAT4X
Part No.:
VJ1812A271JBEAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812A271JBEAT4X.pdf
Description:
CAP CER 270PF 500V NP0 1812
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812A271JBEAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812A271JBEAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A271JBEAT4X?
Image VJ1812A271JBEAT4X
Part Number VJ1812A271JBEAT4X
Product Status Active
Capacitance 270 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)