Vishay Vitramon VJ1812A271JBCAT4X
Part No.:
VJ1812A271JBCAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812A271JBCAT4X.pdf
Description:
CAP CER 270PF 200V NP0 1812
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812A271JBCAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812A271JBCAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A271JBCAT4X?
Image VJ1812A271JBCAT4X
Part Number VJ1812A271JBCAT4X
Product Status Active
Capacitance 270 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)