Vishay Vitramon VJ1812A181JXGAR
Part No.:
VJ1812A181JXGAR
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812A181JXGAR.pdf
Description:
CAP CER 180PF 1KV C0G/NP0 1812
Series:
VJ
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812A181JXGAR on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812A181JXGAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A181JXGAR?
Image VJ1812A181JXGAR
Part Number VJ1812A181JXGAR
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 180 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)