Vishay Vitramon VJ1812A152GXEAR
Part No.:
VJ1812A152GXEAR
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1812A152GXEAR.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 500V C0G/NP0 1812
Series:
VJ
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1812A152GXEAR on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1812A152GXEAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812A152GXEAR?
Image VJ1812A152GXEAR
Part Number VJ1812A152GXEAR
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1500 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)