Vishay Vitramon VJ1808Y471KXPAT5Z
Part No.:
VJ1808Y471KXPAT5Z
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1808Y471KXPAT5Z.pdf
Description:
CAP CER 470PF 250V X7R 1808
Series:
VJ HVArc Guard™
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1808Y471KXPAT5Z on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1808Y471KXPAT5Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808Y471KXPAT5Z?
Image VJ1808Y471KXPAT5Z
Part Number VJ1808Y471KXPAT5Z
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ HVArc Guard™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)