Vishay Vitramon VJ1808Y471JBGAT4X
Part No.:
VJ1808Y471JBGAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1808Y471JBGAT4X.pdf
Description:
CAP CER 470PF 1KV X7R 1808
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension:
0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1808Y471JBGAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1808Y471JBGAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808Y471JBGAT4X?
Image VJ1808Y471JBGAT4X
Part Number VJ1808Y471JBGAT4X
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)