Vishay Vitramon VJ1808Y153KBLAT4X
Part No.:
VJ1808Y153KBLAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1808Y153KBLAT4X.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1808
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Size / Dimension:
0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1808Y153KBLAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1808Y153KBLAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808Y153KBLAT4X?
Image VJ1808Y153KBLAT4X
Part Number VJ1808Y153KBLAT4X
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)