Vishay Vitramon VJ1808A821KBGAT4X
Part No.:
VJ1808A821KBGAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1808A821KBGAT4X.pdf
Description:
CAP CER 820PF 1KV NP0 1808
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension:
0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1808A821KBGAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1808A821KBGAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808A821KBGAT4X?
Image VJ1808A821KBGAT4X
Part Number VJ1808A821KBGAT4X
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)