Vishay Vitramon VJ1808A562JBCAT4X
Part No.:
VJ1808A562JBCAT4X
Datasheet:
Chuangxin CloudVJ1808A562JBCAT4X.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 200V NP0 1808
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Datasheet:
1. How to order VJ1808A562JBCAT4X on Chuangxin Cloud?
3. Are the VJ1808A562JBCAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1808A562JBCAT4X?
Image VJ1808A562JBCAT4X
Part Number VJ1808A562JBCAT4X
Product Status Active
Capacitance 5600 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)